سفارش تبلیغ
صبا ویژن
موج برتر

نوشته شده توسط:   پیمان آریایی  

پنج شنبه 86 فروردین 30  7:5 عصر

سلام دوستان هفته آینده آبگیری سد سیوند آغاز خواهد شد و آثار تاریخی بیشماری از جمله شهر بزرگ و تاریخی دوره هخامنشی نیز در زیر آب مدفون میشود .
 باستان شناسان با کاوشهای جدید متوجه شده اند که تنگه بلاغی که پاسارگارد و تخت جمشید را به هم متصل می کنید دارای تمدن ویژه ای بوده و لازمه تا آثار مدفون شده در این ناحیه مورد کاوش قرار گیرد .
رطوبت ناشی از دریاچه سد سیوند بنا بر اعلام رسمی مسئولین بناهای تاریخی تخت جمشید به مرور زمان موجب تخریب دو مجموعه تاریخی بین اللملی می شود و در واقع از الان مشخصه که این بناهای فرهنگی که شهرت جهانی داشته و جزو میراث فرهنگی دنیا هستند در اثر ندانم کاری مسئولین تخریب و تمدن چندین هزار ساله ایران ویران خواهد شد .
شاید بدانید که اخیرا استوانه گلی منتسب منقوش به پیام کوروش کبیر پیدا شده که هم اکنون از طرف سازمان ملل ترجمه و به عنوان منشور حقوق بشر در نظر گرفته شده است .
ما جوانان ایرانی برای حفظ هویتمان باید به پا خیزیم و در برابر محو شدن تمدنمان عکس العمل نشان دهیم .
اعلامیه پست قبلی را هم مطالعه نمائید و به جمع مدافعین کوروش عدالت گستر بپیوندید .

مهرتان پاینده و اهورا مزدا نگهدارتان
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
متاسفانه با خبر شدم سد سیوند علی رغم مخالفت گسترده داخلی و بین المللی آبگیری و آثار تاریخی و تمدن ایران در زیر آب مدفون گردید .


 

نوشته شده توسط:   پیمان آریایی  

یکشنبه 86 فروردین 26  11:57 عصر

سلام دوستان این روزها دوتا بحث تو محافل سیاسی بهش زیاد پرداخته می شود . یکی مسئله انتخابات مجلس هشتم و دیگری سفر احتمالی رئیس مجلس نمایندگان کنکره آمریکا به ایران .

موضوع انتخابات همیشه دو چیز را در ذهن من تداعی میکنه
1- فصل انتخابات که فرا میرسه تازه مسئولین یادشون میاد که مردمی هم هستند که باید بهشان توجه بشه و دردها و گرفتاریهایشان بررسی و فکری براش بکنند و فقط تو این ایام شعارهای دهن پرکن سر میدن و از مردم و دردهایشان حرف و حدیث آنچنانی سر می دهند و وقتی بنابه قول معروف خرشان از پل رد شد باز هم مردم فراموش میشوند و روز از نو و شروع می کنند به تقسیم قدرت و سهم خواهی و بیچاره مردم که تا کی باید به اینها اعتماد کنند و تا کی باید بازیچه دستشان باشند .
چرا وقتی مسئولین به حضور مردم نیاز دارند اونها با تمام توان و با وجود مشکلات و نارساییها وارد میدان می شوند ولی وقتی مردم به مسئولین نیاز دارند اونها در تعاملات حزبی با رقیبان گرفتارند و وقتی برایشان نمی گذارند .
2- باز هم داستان تکراری رد صلاحیتها شروع خواهد شد و گروهی از این ابزار برای بیرون کردن رقیب از میدان استفاده خواهند کرد و از مردم توفیق انتخابات آزاد را خواهند گرفت .

موضوع بعدی سفر رئیس مجلس نمایندگان کنکره آمریکا به ایران است .
حالا که مسئولین ایالات متحده با حسن نیت پیشقدم شده و آمادگی خود را برای مذاکره اعلام کردند نمی دانم چرا بعضیها نمی خواهند این دیوار بی اعتمادی از میان برداشته بشه . تا کی باید شاهد جنگ و جدال باشیم .
این گروه بر خلاف هیئت حاکمه جنگ طلب نبوده و برای صلح قدم برمی دارند و با سیاستهای بوش هم مخالفند دیگه از این بهتر چی می خواهیم ؟
در آینده بیشتر به این موضوعات ، مخصوصا انتخابات خواهم پرداخت

مهرتان پاینده باد
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
دوستان عزیز برای دفاع از آثار تاریخی ایران زمین این اطلاعیه را بخوانید و به معترضین آبگیری سد سیوند بپیوندید . آریایی به پا خیز میهنت در خطر است

هم میهنان :

در روزگاری که ،  از هرسو ، هویت ، فرهنگ و تمدن کهن ایران زمین مورد حمله قرار می گیرد ؛ خبرهایی مبنی بر موافقت رییس سازمان میراث فرهنگی – که وظیفه ی  حفظ و پاسداری از میراث فرهنگی ، باستانی و ملی را دارد- نسبت به آبگیری سد سیوند به گوش می رسد . و به تبع آن ، تنگه بلاغی ، که در سینه ی خود آثار بی نظیر و ارزشمند باستانی فراوانی را دارد به زیر آب خواهد رفت  و علاوه بر آن به ، آرامگاه کوروش ، نماد حقوق بشر ، دشت پاسارگارد ، راه شاهی ، محوطه پارسه ، و حتی درختانی با قدمت بیش از 500 سال آسیب جدی خواهد رسید .

از همین رو ، ما ، جمعی از دوستداران فرهنگ و تمدن ایران برآنیم تجمع اعتراض آمیزی را روز شنبه ، 1/2/1386 ساعت 10 صبح برابر سازمان میراث فرهنگی برگزار کنیم و در این راه دست تمامی هم وطنان عزیز را می فشاریم . زیرا که معتقدیم،فردا برای نجات یادگارهای تاریخی این مرز و بوم بسیار دیر است .

امضا کنندگان :

کمیته دانشجویی دفاع از پاسارگاد:(مهرداد رحیمی ٬ کوروش جنتی ٬امیرحسین ایرجی٬حنیف یزدانی٬ عطیه وحیدمنش. احمد رضا حائری.میرا قربانی فر)

کانون دانشجویان مسلمان

دفتر تحکیم وحدت

 آدرس سازمان : خیابان آزادی ٬ نبش یادگار امام


 

نوشته شده توسط:   پیمان آریایی  

چهارشنبه 86 فروردین 15  9:57 عصر

امروز شاهد رأفت اسلامی آقای رییس جمهور بودیم! مردی که با لبخند‌هایش، مژده آزادی نظامیان انگلیسی را به دنیا داد و آنرا هدیه ملت ایران به ملت انگلیس نامید!...

آقای رییس جمهور! ما کاری نداریم به اینکه آن نظامیان چه جرمی مرتکب شده‌اند. آنقدر این چند روزه صدا و سیمای ما برای آنها برنامه پخش کرد که انرژی هسته‌ای به فراموشی سپرده شد! همه ما می‌دانیم که موضوع تجاوز به یک کشور، مساله ساده‌ای نیست که به این راحتی حل شود. همه ما می‌دانیم که اگر یک چنین اتفاقی برای هر کشور دیگری و به خصوص همین انگلیس پیش می‌آمد، آنها به آسانی از کنار این موضوع نمی‌گذشتند. همانطوریکه ما گذشتیم. البته در اینجا من قصد ندارم که با این تصمیم شما مخالفت کنم. شاید این تصمیم شما بهترین گزینه در چنین شرایطی باشد و شاید تأثیر این هدیه شما بیشتر از داد و فریاد و جنجال باشد! اما هدفم از نوشتن این مطلب بیان مسائل دیگری است...

آقای رییس جمهور! اکنون که صحبت از رأفت اسلامی است، پس لطف کنید کمی از آن رأفت را برای ما ایرانیان هم مصرف کنید! ما نه متجاوزیم و نه انگلیسی! ما ملت ایرانیم! ما دانشجویان همین سرزمینیم! ما روزنامه‌نگاران همین مملکتیم! ما زنان و دختران همین میهنیم! ما جوانان و نوجوانان همین خاکیم!... شما که حتما معتقد به این مثل معروف و زیبا هستید که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرامست! پس عاجزانه خواهش می‌کنیم گوشه‌ای از آن لبخند‌های زیبا را به ما هم هدیه بدهید! یادمان نرود که جوانانی هم سن و سال همین نظامیان انگلیسی! نه به خاطر تجاوز به ایران بلکه تنها به اتهام تجاوز به حریم اندیشه انحصارطلبانه بعضی‌ها، به زندان افتاده‌اند! لطفا این هدیه را هم به ملت بزرگ و محبوب ایران بدهید! 


 

نوشته شده توسط:   پیمان آریایی  

سه شنبه 86 فروردین 14  4:46 عصر
میدونید چرا به کشورهایی مثل ما میگند جهان سومی ؟
چرا ما نمی تونیم به پای کشورهای اروپایی برسیم و زندگی مثل اونها داشته باشیم ؟
چرا اونا با اینکه مثل ما از نظر منابع زیرزمینی ثروتمند نیستند ولی از نظر رشد و توسعه اقتصادی و رفاه عمومی از ما پیشرفته ترند ؟
چرا مغزهای متفکر و دانشمندان کشورهای جهان سومی به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند ؟
چرا در اون کشورها عدالت و برابری هست ولی تو کشورهای جهان سومی نیست ؟
چرا اونها از امکانات موجود به بهترین نحو استفاده میکنند ولی در کشورهای جهان سومی امکانات هدر میره ؟
چرا توی کشورهای اروپایی با متخلیفین کله گنده برخورد میشه و به دادگاه می برندشون ولی اینجا نه؟
چرا اونها برنامه های بلند مدت و استراتژی برای کشورشون دارند ولی ما نداریم ؟
چرا تو کشور ما هر طیفی که حاکم میشه کرده های دولتهای قبلی را خراب و برنامه جدید البته بدون غیر علمی و سلیقه ای را از نو شروع میکنه ؟ یعنی حرکت از نو
چرا اونا موسسات پژوهشی قوی دارند و به تحقیقات بها میدن و براش بودجه در نظر میگیرن ولی ما ها نه ؟
چرا تو کشورهای جهان سومی همه چیز را احساسی می بینند و از منطق خبری نیست ؟
چرا جامعه اونها بازه و برای هر کاری میتونی بدون دغدغه اقدام کنی ولی تو کشورهای جهان سومی نه ؟
چرا تو اون کشورها امنیت سرمایه گذاری هست ولی تو کشورهای جهانی سومی نیست ؟
چرا تو اون کشورها آرامش حاکمه ولی تو جهان سومی ها جنگ و خونریزی ؟
چرا تو اون کشورها آزادی هست ولی تو کشورهای جهان سومی آزادی ها در قید وبند ؟
چرا توی جهان سومی ها این همه خرافات گسترش داره ؟
چرا تو کشورهای جهان سومی این همه آداب و رسوم وجود داره ؟
چرا جوانان جهان سومی امید به آینده ندارند ؟
چرا امید به زندگی جهان سومی ها کم و اروپایی ها زیاده ؟
چرا هر کی مقامی را بدست میاره در وهله اول به فکر پر کردن جیب خودشه ؟
چرا هر که صاجب منصب میشه به دور و بری هاشو منصب میده ؟  
چرا ؟ چرا ؟
اگه جواب اینها را پیدا کنی ، متوجه میشی که چرا به ما میگن جهان سومی


 

نوشته شده توسط:   پیمان آریایی  

دوشنبه 86 فروردین 13  8:52 عصر

سلام دوستان نمیدونم چرا هر جا که پا میگذاری با در بسته روبرو میشی ، دست و بالت بسته هست . اعتراض هم که ابدا ، چند نفر پیدا میشن تا تو را با انواع و اقسام تهمتها از اظهار نظر کردن پشیمان کنند .
یه وقت حرفی نزنی که به قبای فلانی بر بخوره و بعدش که دیگه واویلاست تا دلت بخواد همراهانش می ریزند سرت و به کلمه کلمه حرفهایت اشکال می گیرند . غافل از اینکه خودشون پر از اشکالند و در خواب غفلت و کسی نیست که بیدارشان کنه و اگر هم یکی پیدا بشه و بخواد از خواب بیدارشان کنه خودشون را به از ما بهترون وصل میکنن .
حالا بیا و درستش کن . با همه عیب و ایراد هایشان باید در بست قبولشان کنیم . چرا ؟
دوست عزیزم پیمان بحثی را شروع کردند من هم خواستم ادامه اش بدم ولی وقتی گفتگوهای اعتراض به وبلاگهای منتخب را خوندم منصرف شدم و به همین چند خط اکتفا می کنم و روزهای دیگه باز هم در خدمتتان هستم .
آقا پیمان یک دفعه هوس نکنی نوشته های منو سانسور کنی !
ارادتمند شما خشایار


 

نوشته شده توسط:   پیمان آریایی  

دوشنبه 86 فروردین 13  6:38 عصر

درود بر تو ای ایرانی!

ماییم و موجی نو! موجی برای برهم زدن مرداب خفته این روزگار! ما آمدیم تا موجی خروشان ایجاد کنیم برای برهم زدن سکوت و سکون این دریای آرام و تبدیل آن به اقیانوسی خروشان !!

ما فرزندان ایران زمینیم! با پیشینه‏ای به اندازه 2500 سال. ای ایرانی برای تو می‏نویسیم. برای آزادی تو . برای سربلندی تو و برای اینکه ایرانی بمانیم. پس با ما باش!


 
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
جمعه 100 اردیبهشت 17
امروز:   6 بازدید
دیروز:   2  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
موج برتر
مدیر وبلاگ : پیمان آریایی[14]
نویسندگان وبلاگ :
پریا
پریا[0]

لوگوی خودم
موج برتر
اوقات شرعی
حضور و غیاب
لینک دوستان
آوای آشنا
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com