سفارش تبلیغ
صبا ویژن
موج برتر

نوشته شده توسط:   پیمان آریایی  

دوشنبه 86 خرداد 28  2:51 عصر

مطالبات زن ایرانی
سلام دوستان امروز می خوام از خودمون بگم از حقوق از دست رفته مان . فعلا این آمار را داشته باشید تا بعد عرض کنم چی میخوام بگم
براساس بررسى هاى کارشناسان :
1-
سهم زنان در بخش هاى مدیریتى کشور تنها ۲ درصد است.
2-
روسپى گرى را یکى از آسیب هاى اجتماعى زنان کشور ماست و قربانیان روسپى گرى در تهران به بالاترین حد خود رسیده و مکان هایى که به شکار انسان ها نشسته اند، فقط در تهران به هشت هزار مورد مى رسد.
3-
روزانه ۵۴ دختر ۱۶ تا ۲۵ ساله ایرانى در کراچى خرید و فروش مى شوند.
4-
بر اساس گزارش هاى مستندى که در بعضى از مطبوعات کثیرالانتشار چاپ شده، برخى افراد ذى نفوذ در گسترش فحشا نقش دارند، زیرا باندهاى قاچاق که دختران را با هواپیما به کشورهاى جنوب خلیج فارس منتقل مى کنند، چگونه از این تسهیلات برخوردار شده اند.
5-
تعداد دختران فرارى در کشور دست کم به ۳۰۰ هزار نفر مى رسد و قریب به ۸۶ درصد دختران که براى نخستین بار از منزل فرار مى کنند، مورد سوءاستفاده جنسى قرار مى گیرند.
6-
بیش از ۸ میلیون زن ایرانى در فقر مطلق زندگى مى کنند،
7-
تعداد جوانان مبتلا به مشکلات روانى در ایران، بین ۸ تا ۱۰ میلیون نفر تخمین زده مى شود که اکثر آنها را دختران تشکیل مى دهند.

8- سالانه هفت هزار نفر خودکشى مى کنند که بیشترشان زن هستند.
حالا به نظر شما چرا تو کشور ما زنها می بایست این همه بدبختی را تحمل کنند و سر منشا این تظلمات چیست ؟
مهمترین دلیل فاجعه سیاسی هست که گریبانگیر جامعه ما شده ، یعنی دید انحصارگرایانه به زن و اون را موجود درجه حساب کردن .
تو فرهنگ ما زن مانند نگینی! هست که باید از دید دیگران مخفی بماند مبادا ... آخه چه منطقی هست که بعضی ها دارند و یا اصلا منطق بر افکار و عقایدشان حاکم هست؟!
چرا باید زن همیشه وابسته به مرد باشه و مخارجش را از او بگیره و چرا خودش مستقل نیست . اگر زن از یوغ مرد و مردسالاری بیرون بیاد و نفسی تازه کنه می فهمه که چه کلاه گشادی سرش رفته .
چرا در کشورهای دیگر زنان در انتخاب همسر ، شغل و زندگی آینده شان آزادند و لی در کشور ما از همون اول زندگی پدرمون برامون تصمیم می گیره بعد که ازدواج کردیم سایه یک مرد بالای سرمون هست که تمام و کمال اختیاردار ماست و چرا تو فرهنگ ما زن از خودش اختیاری نداره تا جائیکه برای رفتن از خونه هم باید از شوهرش اجازهه بگیره ؟
چرا به ما اجازه نمیدند هرجور که دلمان خواست لباس بپوشیم و هرکجا که دلمان خواست برویم ولی برای مردها این محدویتها وجود نداره ؟
ببینید دوستان عزیز اینها سئوالات اساسی هستند که باید به دنبال جوابشان باشیم اگر می خواهیم حقوقی برابر با مردان داشته باشیم .
پریا دختر آزاد ایران


 
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
جمعه 100 اردیبهشت 17
امروز:   8 بازدید
دیروز:   2  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
موج برتر
مدیر وبلاگ : پیمان آریایی[14]
نویسندگان وبلاگ :
پریا
پریا[0]

لوگوی خودم
موج برتر
اوقات شرعی
حضور و غیاب
لینک دوستان
آوای آشنا
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com